Menu

News

Relacja z Happy Bem's Day
10 lipiec

Relacja z Happy Bem's Day

Z okazji 5 – lecia Bemowskiego Amfiteatru oraz 3. urodzin Radia Bemowo.fm,  29 czerwca br. odbył się Happy Bem’s Day. Jako że każda szansa na promocję aikido jest dobra, nie mogło nas tam zabraknąć…

Około godziny 13, większość aikidoków była już na miejscu, które było przygotowane na pokaz. Ponieważ część z ćwiczących nie była przebrana, musiała przez to iść do naturalnej szatni, jaką były… krzaki. Potem nasz Sensei (Paweł) kazał wziąć bokken (miecz) do ręki i przez dłuższy czas trenowaliśmy ataki w 8 różnych stron. Zaowocowało to zainteresowaniem poszczególnych przechodniów. Ci, których trenowana przez Nas sztuka walki zafascynowała, mogli dowiedzieć się o niej więcej, biorąc ulotki. Niektórzy robili nam zdjęcia.

 

Nagle Sensei Paweł zniknął z maty, a po chwili usłyszeliśmy, jak udziela wywiadu nt. aikido w Radiu Bemowo.fm. Po chwili odpoczynku i po wymianie części ekipy, Sensei zarządził trening z jo (kij). Musieliśmy bardzo uważać, żeby nasze pokazy nie wyglądały na amatorszczyznę – w końcu cały czas się uczymy. Łukasz, który dołączył do nas później, zdał wcześniej na 4 kyu. Widzowie mogli więc obejrzeć, jak odbywa się u nas uroczyste pasowanie..

A później tylko randori, pokazy, randori, pokazy… i tak do 18.

Na koniec ci, którym zostało jeszcze trochę energii, urządzili pokaz technik, wzbudzając sensację wśród widzów.

Całość wypadła dostojnie (jak na aikido przystało) i jesteśmy gotowi na dalsze wyzwania.

 

Weronika

6 kyu