Menu

News

Warsztaty - rozciąganie !
11 styczeń

Warsztaty - rozciąganie !

Większość wad postawy (odstające łopatki, pogłębiona lordoza, garbienie się, koślawość kolan) oraz bóle z nimi związane (bóle pleców, głowy, kolan) są wynikiem zaburzonego dysbalansu mięśniowego (jedne mięsnie są zbyt napięte, inne rozciągnięte i w związku z tym przeciążone). Taki długotrwały stan na początku powoduje ograniczenie ruchomości w stawach, które przestają pracować w prawidłowych zakresach ruchu (np. „wygina” nam się nadmiernie kręgosłup, źle stawiamy stopy podczas chodzenia, kolana uciekają do środka itp.) Niezauważone ograniczenia ruchomości stawów powodują blokady stawów, w późniejszym wieku zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatie, zerwania mięśni lub więzadeł. Wielu wad postawy możemy uniknąć lub jeśli już jest za późno możemy zmniejszyć dolegliwości z nimi związane, poprzez odpowiednie rozciąganie i wzmacnianie mięśni, ścięgien. Zauważalne braki jakie występują w gibkość adeptów skłoniły mnie do zorganizowania w ramach treningu „warsztatów”. W związku z tym pragnę zaprosić dzieci wraz z rodzicami \opiekunami (zabieramy strój sportowy, można robić notatki) w poniższych terminach:
Dojo Bielany 11.01.2013(piątek) godzina 19:00 grupa dziecięca
Dojo Wola 15.01.2013(wtorek) godzina 17:45 grupa dziecięca
Dojo Bielany 16.01(środa) godzina 20:00 dorośli
Dojo Bemowo 18.01.2013(piątek) godzina 19:00 grupa dziecięca
Dojo Wola/Bemowo – dorośli data będzie ustalona na treningu
Warsztaty mają na celu poszerzenie wiedzy z zakresu prawidłowego rozciągania, odpowiednich ćwiczeń tak aby mogli Państwo wykonywać/przypilnować je razem z pociechami. Jest to wręcz konieczne aby dzieci cieszyły się zdrowiem a nie w wieku 25 lat spędzały czas u rehabilitantów.. Lepiej zapobiegać niż leczyć ! Dzieci ćwiczą na treningach najczęściej dwa razy tygodniowo (pomimo tego, że mogą przychodzić od poniedziałku do piątku)Natomiast nieprawidłowo siedzą w szkole, przed komputerem, przy stole godzinami. Jednostka treningowa jest zbyt krótka byśmy mogli poświęcić dostatecznie dużo czasu aby skompensować te braki.
Rodzi się pytanie czemu nie wydłużyć treningu ? Ponieważ dla dzieci w tym wieku jednostka treningowa trwająca 45-60 minut jest wystarczającym obciążeniem. Po tym czasie znacznie spada przyswajalność wiedzy. Dla nas istotne jest aby trenować a nie przetrenowywać. Dodatkowo ważna jest odpowiednia regeneracja i odnowa . Tylko wtedy poziom sprawność fizyczna rośnie.
Tylko systematyczne ćwiczenie pozwala utrzymać sprawność fizyczną na wysokim poziomie. Uczęszczanie na zajęcia minimum dwa razy w tygodniu sprawia, że nie tylko poprawiamy sposób wykonywania poszczególnych technik i lepiej przygotowujemy się do egzaminów ale również pozwala utrzymać kondycję fizyczną. Dwutygodniowa przerwa wpływa znacząco na spadek formy, osłabienie mięśni co ma niewątpliwie wpływ na stan zdrowia.
W razie pytań pozostaję w kontakcie do zobaczenia na treningach !
Michał Rachwał – 500-150-141